Hizmetlerimiz

Franksiyonel Lazer


Fraksiyonel CO2  lazer ile  izlerin silinmesi artık çok kolaylaşmıştır. Uygulama yapılacak bölge bir hekim tarafından muayene edilip   seans  sayıları ve  uygulanacak doz konusunda kişi bilgilendirilir. Yine bu tedavide de  her lazer işlemi gibi   özellikle güneş koruyucu krem alışkanlığı anlatılmalı ve kazandırılmalıdır. Uygulama yapılacak bölge öncelikle steril edilmeli ve lokal anestezik kremlerle 30dk bekletilmelidir. Tekrar bölge anestezik krem kalıntılarından arındırılmalı ve buz kompresi yapılmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra yine anestezik kremlerle yapılandırıcı kremler karıştırılıp bölgeye sürülmeli, son olarak güneş koruyucu  krem sürülerek kişi uğurlanmalıdır. 10 gün içerisinde kontrollere çağrılıp takip edilmelidir. İşlem yüz ve vücut hasar gördüğümüz her yere uygulanabilir.

*Vücutta oluşan çatlaklar,

*Scar (eski yara izleri, jilet kesiği gibi) silmede,

*Tramvatik kloit  izlerinin silinmesinde,

*Aktif akne yada sivilce sonucunda oluşmuş çukur ve izlerde,

*Lekeli ciltlerin  ton farklılıklarını ortadan kaldırmada,

*İnce kırışıklıklarda,

*Boyun deformasyonları ve sarkmalarında,

*Cilt yenilenmesi,

*Ben alınması( kontrollü benler, et benleri göz çevresi görüntü bozuklukları),

*Açık gözeneklerin   silinmesi,

*Ameliyat izlerinin silinmesi,

Uygulama alanı çok geniş olan bu  muhteşem tedavi  sistemi seanslarla yapılmakta kaç seans da sonlandırılacağı hekiminiz tarafından karar verilmelidir. Her şartta ve tedavide bu bölgelere yapılandırıcı krem ve güneş koruyucular sürülmelidir. Uygulama sonrası 3-5 gün dokuda sertleşme olduğundan daha koyu bir hal alma ve buruşma gibi görüntüler oluşur ancak geçici olduğu bilinmelidir. Kişi bu konuda bilgilendirilmelidir. Bu durum tedavinin doğal bir komplikasyonudur.

Vücut bölgesinde derinin ve çatlağın durumuna göre 3-ila 6 seans uygulama gerekebilmektedir. Nadiren de olsa  vücuttaki çatlaklarda ilk 24 saat içinde kanamaya benzer bir sıvı akışı olabilir buda yine tedavinin doğal bir sonucudur. Kişiler bu konuda uyarılmalıdır. Sonuç pürüzsüz bir görüntüdür. Güvenilir bir tedavi olduğu için son yıllarda her alanda kullanılmaktadır.

Tedavinin ilerleyişi  deride belli aralıklarla gözle görünmeyen delinmeler yaparak beyine sinyaller yollamak ve hasar oluşturarak oraya tamir hücrelerini  yoğunlaştırmaktır. Böylelikle amaç çok çabuk ve yenilenmiş bir deri yaratmaktır.