Hizmetlerimiz

SAKAL, BIYIK VE FAVORİ NAKLİ

Erkekler için sağlıklı ve gür saçlar kadar, sakal ve bıyıkta dış görünüm açısından büyük önem taşır.
Sakal veya bıyık dökülme sebepleri nelerdir? Sakal ve bıyık doğuştan seyrek olabilir veya hiç olmayabilir. Bazen de var olan sakal ve bıyık zamanla dökülebilir. Sakal ve bıyık dökülmesinin en önemli sebebi genetiktir. Otoimmün hastalıklar, cilt hastalıkları, erkeklerde erkeklik hormonu-testosteron düşüklüğü dökülmeye sebep olabilir. Saçsız bölgelere saçları tekrar kazandırmak için kozmetikler ve ilaçlar denense de sonuçlar yetersizdir. Bunun için tek somut ve kalıcı çözüm sakal, bıyık ekimidir.

Sakal ve bıyık nakli kimlere yapılabilir?

Sakal ve bıyık olmayan veya seyrek olduğunu düşünen herkese nakil yapılabilir. Sakal ve bıyık ekimi hiç sakalı olmayanlara yapılabileceği gibi, sakal bölgelerinde saçkıran benzeri boşluk alanları için yapılabilir. Ayrıca yara izi olan bölgelere de ekim yapılır.


İşlem nasıl gerçekleştirilir?

Saç ekiminde olduğu gibi ense bölgesinden saç kökleri tek tek alınarak istenen bölgeye nakil yapılarak operasyon gerçekleştirilir. Nakilde iki-üç ay sonra gözle görülür sonuçlar elde edilir. Nakıl edilen saç kökleri kısa zamanda, ekildiği bölgenin yapısını ve görünümünü kazanır ve ayırt edilemez hale gelir. Sakal, bıyık ve favori nakilleri de en az saçlı deri operasyonları kadar doğal ve kusursuz görüntü verecek kadar başarılıdır.