Uzman Analizi

Sizi Arayalım

* e-postayla veya telefon numaranız ile sizinle iletişim kuracağız

Uzman Analizi

Hemen Randevu Al

Revizyon Burun Estetiği

0 8502411414

Daha fazla bilgi için

Revizyon Burun Estetiği

Özellikle revizyon burun ameliyatlarında bir estetik cerrahın deneyimine gereksinim vardır. Hastanın ikinci bir kez yanlış karar verme lüksü bulunmaz. Revizyon burun ameliyatı düşünen kişiler bir hayal kırıklığı ve memnuniyetsizlik dönemi geçirmiştir. Bu süre içerisinde epeyce araştırma yapmış, fakat zihinleri genellikle karışıktır. “Yine olmazsa?” sorgulaması yanında “daha kötü olursa” olumsuz değerlendirmeleri vardır.

Revizyon burun estetiği ameliyatları öncesi çok ayrıntılı değerlendirme yapılmalıdır. Girişim hasarlı bir burunda yapılacağından özenli ve hassas olmalıdır.

Revizyon burun estetiği ameliyatı nedenleri şunlardır;

1. Fark edilir estetik ya da fonksiyonel bir sorun:

Asimetri

Düzensizlik

Eğrilik

Burun ucu düzensizliği

Burun ucu düşmesi

2. Burundaki sorun minimal ve hastanın zihnindeki modele uymaması

3. Burundaki sorun minimal olmasına ragmen aşırı mükemmeliyetçi bir kişillik.,

Bazı özellikli burun sorunları;

Burnun kıkırdak bölümünde az, kemik bölümünden çok alındığı zaman papağan gagası deformitesi. Kemik ve kıkırdak iskeletinden çok fazla alınması sonucu semer burun deformitesi. Burun sırtının fazlaca alınıp burun ucunun ucu yukarı doğru dönmesi sonucu MissPiggydeformitesi. Burun sırtının yeterince alınmasına rağmen burun projeksiyonunun azaltılmaması ile Pinokyo burnu deformitesi

Burun ucunun kıkırdakları çok fazla alınırsa mandalla sıkıştırılmış burun deformitesi.

Revizyon burun estetiği nde  törpüleme, kıkırdak greft, tıraşlama ve bazı dikiş teknikleri  kullanılır.  Revizyon burun estetiği normal burun estetiğine göre önemli zorluklar içerir.  Bu tür işlemler de genellikle kıkırdak desteği gerekir. Bu durumda kulak ya da kaburga  donör olarak kullanılır. Ameliyat olmak istemeyenlerde ya da burnu ameliyat için uygun olmayan kişilerde ameliyatsız burun estetiği önerilir.

0 8502411414

Daha fazla bilgi için arayın

info@estpoint.com.tr

Daha fazla bilgi için yazın