FUE Saç Ekimi Tekniği

FUE saç ekim merkezi

FUE (Follicular Unit Extraction) Saç Ekim tekniği ile güveninizi geri kazanın !

2004 yılından bu yana saç ekiminde başarı oranı yüksek tekniklerden biri olarak bilinen FUE (Follicular Unit Extraction) saç ekim tekniği, saç dökülmesinde ileri evrelere ulaşmış kişilerde uygulanan ve dünyada en yaygın saç ekim tekniği olarak bilinmektedir.
FUE saç ekim operasyonu ense (donör) bölgesinden alınan güçlü köklerin, saçların döküldüğü alanlara kanal açma işlemi yapıldıktan sonra, köklerin açılan kanallara yerleştirilmesi işlemidir.

FUE saç ekim aşamaları hangileridir?

FUE saç ekim işlemine başlanmadan önce ense (donör) bölgesi ve kafanın tamamı 1-2 mm kısalıkta olacak şekilde tıraşların.
Tıraşlamadan sonra ön hat çizgisi oluşturulur.
Hem alın bölgesi hem de saç ekim alanına, hastamızın tüm işlem boyunca ağrı hissetmemesi için ağrısız lokal anestezi uygulanmaktadır.

Köklerin Toplanması:

FUE saç ekim tekniğinde alım aşamasında uç kısmında silindirik punch olan mikro-motor cihazlar kullanılarak, saç kökleri iki kulak arası bölgeden tek tek alınır. Kökler yan yana çıkarılmaz, arada birkaç folikül atlanarak alınır. (her 4 folikülden 1 tanesi alınır). Saç köklerinin toplanması penset dediğimiz cımbız benzeri cerrahi aletler kullanılarak yapılır. Bu işlem 2-3 saat sürmektedir.

Kanal Açma işlemi:

Kanal açma işlemi ense (donör) bölgesinden toplanan köklerin, saç ekimi yapılacak alana ekilmesi için deriye safir uçla küçük kesikler atılarak yapılan işlemdir. Bu bağlamda Safir Fue’nin avantajı, dokuya zarar vermeden,işlem sırasında daha az kanama, sonrasında iz kalmayacak şekilde daha hassas biçimde kanalların açılması ve iyileşmeyi daha kısa süreye indirmeyi sağlamasıdır. Açılan kanalların büyüklüğü daha az olup, ekilen greftlerin yerinden çıkma olasılığı minimuma indirilmesi amaçlanır. Kanal açma işlemi 2,5-3 saat sürmektedir.

Saç ekim işlemi:

Toplanan kökler açılan kanallara tek tek yerleştirilmesi işlemidir. Hastanın donör alanı ve açıklığına göre FUE saç ekim tekniğinde tek seansta minimum 3000- maksimum 6000 kök ekilebilir.

FUE Saç Ekim tekniğinin avantajları nedir?

  • Fue (Follicular Unit Extraction) tekniğinde operasyon neştersiz, dikişsiz yapılır. Ki bu da ekim sonrasında herhangi bir yara izi kalmaması anlamına gelir.
  • Teknik olarak hem erkek hem kadınlarda uygulanabilir.
  • Ağrısız anestezi cihazıyla lokal anestezi uygulanıp ağrı hissi tamamen ortadan kaldırılır. Operasyon esnasında çay eşliğinde televizyon izleyebilir, bir şeyler atıştırabilir, sohbet edebilirsiniz.
  • Hastanın isteği doğrultusunda sedasyon da verilebilir, tüm işlem boyunca uyku halinde olabilirsiniz.
  • Fue saç ekim tekniğinde iyileşme süresi oldukça kısadır (10 gün ), operasyondan sonra günlük rutininize hemen dönebilirsiniz. Ancak doktorların tavsiyesi, operasyon sonrası oluşan ödemler vücuttan atılana kadar 3-4 gün evde istirahat edip, bol su tüketip, özellikle tuzlu besin tüketiminden kaçınılması yönündedir.• Saç kaybı maksimum olan hastalarda bile maksimum kök ekilebilir. (3000-6000 greft.)
  • Donör bölgesi (ense) ihtiyaç olan kök sayısını karşılamıyorsa, kişinin göğüs, kol ve sakal altından da takviye yapılabilir. Bu bölgelerden alınan kökler yalnızca tepe kısmını sıklaştırmak için kullanılır.
  • Operasyon öncesi ön hat çizgisi oluşturulurken, alın kasının bittiği yerden doğala en yakın bir çizim yapılıp saçlarınız uzadığında daha doğal bir görünüm elde edilebilir.
  • Operasyondan sonra donör bölgelerde herhangi bir duyu kaybı kesinlikle olmaz.
  • Yurtdışı ve şehir dışından gelen hastaların İstanbul’da sadece 2 gece konaklaması gerekmektedir.
  • Hastaneye yatışının yapılmasına gerek yoktur.

Saç Ekimi ilgili içerikler: